Категорија

Арт и дизајн

regular

Инстакреативност на инстаграмџијата @vatkatphotography

Ватсал Катариа со потекло од Индија, е инстаграмџија којшто патувал и посетил многу места, па решил местата кои што ги видел да ги изработи и потоа да ги фотографира.

regular

Red Bull Doodle Art Финале Македонија

Викендот не е викенд ако не поминеш бар еден дел од него на некој си кул настан, а овој пат за нашиот тим тоа беше Red Bull Doodle Art финалето. Со резервни маркерчиња за чкртање во задниот џеб и полни батерии се упативме кон Музејот на Современа Уметност каде што со почеток од 17:оо се одржуваше финалето.

regular

Дизајн муабети: Муабет со Гоце Велески

Веќе долго време си фураме шема низ град со нашата Омајгад маица, па затоа и како да е задолжително да му направиме интервју на дизајнерот зад „Кирилицата што се носи“. Ако се чудите за што тоа збориме, дозволете ни да ви го претставиме Гоце Велески.

@instagraphy.net_