Категорија

Видео

regular

5 минутен туторијал како вашите фотографии да не изгледаат досадни

Постојат еден тон на лошо уредени фотографии на социјалните мрежи, па поради таа причина со вас ќе споделиме 5-минутно видео, упатство како вашите фотографии да не бидат досадни, ниту пак лоши, туку одлично средени фотографии на кои секој би им се восхитувал. 

regular

Уметност – Пролет во Шангај

Во срцето на кинеската метропола – Шангај, во чест на доаѓањето на пролетта, уметникот Мигел Шевалие креираше три магични цветни инсталации, сместени до  поранешната резиденција на претседателот Мао Це Тунг, плоштадот, тунелот и стаклените мостови во центарот каде се исполнети со виртуелни цветови во светли, живи и флуоресцентни бои.

regular

Интервју и промо на видео спот за новиот сингл од SPECTRUM

Оваа година имав голема голема среќа што запознав бенд како овие дечки. Се работи зa еден од поновите бендови од Скопје, кои денеска ни го преставуваат нивниот втор по ред видео спот, кој не смеете да го пропуштите!

regular

Првиот краток филм на @nxkola

Работната недела ја започнуваме со супер тема, а тоа е првиот аматерски филм на деветнаесет годишниот Никола Илиевски од Скопје. Фотографира активно три години и е постојано „зафатен“ на самостојни проекти. Интересно нешто што ни кажа за него е тоа што обожава да пронаоѓа нови креативни ликови кои создаваат токму на нашите простори.

@instagraphy.net_