Таг

фотографирање

regular

Работи кои барем еднаш сте ги направиле на Инстаграм

Сигурно правите  сè за да имате инспиративен Инстаграм профил. Можеме со сигурност да потврдиме дека хаштазите #инстаграмџии #vscocam #instagraphytk #фотонаденот #rebornphoto редовно се наоѓаат на вашите фотографии и објавувате по нешто скоро секој ден за да го задржите текот.

regular

Домашно мини фото студио

Фотографијата не мора да биде поврзана само со фенси гаџети и фенси технологија иако така е позабавно. Фотографијата треба да биде начин да направиш нешто со тоа што е околу тебе, визуелно да ја раскажеш приказната или да продадеш некој производ. Еве неколку совети за како да си направите едно мини домашно студио на мал буџет.

regular

Трансформирајте го вашиот телефон во микроскоп

Ако се мислевте како да фотографирате микро фотографии, овој блог е соодветен за вас. Едноставно е! Ставете капка вода на објективот на телефонот, внимателно завртете го телефонот и веќе имате течна леќа на вашиот објектив.

regular

Како да имате добри фотографии од вас?

Сите ние најчесто сме жртви на оној кој не фотографира.Не е дофатено она што сакате, ви ги пресекле нозете, или пак скроз промашена замисла.Пробувате да ја натерате личноста која ве фотографија да го повтори истото неколку пати, но е безнадежно. Ќе ви покажам неколку совети за да бидите подобри лични фотографи.

regular

Моќна студиска фотка која можете да ја направите со iPhone 5S

Сите знаеме дека речиси секој смартфон денеска може да се носи со послабите фотоапарати, но може ли еден смартфон да направи вистински добра студиска фотка. Камерата на iPhone 5S овој пат се бори со професионалниот Hasselblad фотоапарат кој чини неколку десетици илјади евра.

@instagraphy.net_