Таг

храна

regular

@IRENA_M и нејзиниот Grandad’s Cookbook

Фотографијата не е само за љубителите на фотографија, таа е и можност да се истакнат оние вљубените во храната. Денес ви ja издвојуваме една од тие љубители а тоа е @irena_m и нејзиниот блог Grandad’s Cookbook.

regular

Фотографски предизвик: Ќеиф ми e: Омилено јадење

Овој фотографски предизвик кој се одвива на Инстаграм со хаштаговите #instagraphytk и #keifmie при соработка со порталот за култура ќеиф.мк, веќе ги изгласа трите споделени најдобри фотки.

regular

Ноќта на Вештерките: Дали сте спремни?

Потеклото на овој празник е од келтскиот фестивал на „Самаин“ и христијанскиот ден на „Сите свети“. Ова е народен празник, но некои христијани и пагани се посебно поврзани со него. Ирските доселеници во Северна Америка донесле со себе верзија на нивната традиција. Овој ден често е поврзан со црната и портокаловата боја, и посебно со симболот фенер од тиква. Активностите поврзани со овој ден вклучуваат шеги, посетување на „проколнатите“ места, палење на логорски оган, маскенбал, резбање на тиквички, читање на страшни приказни и гледање на хорор филмови.

regular

15 фотографии од највкусните улични јадења во светот

Пред три години, една млада и убава жена по име Мелиса (@girleatworld) патувалa низ Европа, и го правела она што најмногу го сака- посета на интересни места и фотографирање. Таа, исто така ја користела секоја можност за да проба различни вкусови на храна, не заборавајќи да ги сподели своите искуства преку социјалните мрежи.Нејзините фотографии се здобиле со многу популарност така што таа одлучила да започне свој блог со наслов “Girl Eat World” . Денес, таа го користи својот блог за да им ја прикаже на читателите разновиднита храна која што ја открива на патувањето низ целиот свет.

@instagraphy.net_