Таг

креативност

regular

Запознајте се со @radostmie -Уникатно рачно нацртани чаши

Имаме огромно задоволство да разговараме со Лиле Клинчарова, еден од креаторите во “Радост ми е – прва македонска фабрика за радост”, каде може да се најдат најуникатните рачно изратени шољи за кафе со кои може да се стартува работниот ден.

regular

Тоут ташни – рачна изработка на @foreground.totebags

Ако досега не сте знаеле што се тоут ташни или пак сте во потрага за тоут ташна, тогаш сте на вистинско место! @foreground.totebags е профил на двајца млади и креативни луѓе кои што прават costume made цртежи на тоут ташни.

regular

ИНСТАГРАМЏИЈА НА НЕДЕЛАТА – @KUSLICH

Од моментот кога почнав да се изразувам на Инстаграм сум ги обожавал оние .. препознатливи профили.

Моментот кога ќе ја видам тазе објавената фотографија да му речам на колегата ми Петар – „Брат, оваа фотка припаѓа на тој/таа, ти се обложувам во еден Lightroom preset “ 

regular

“За фотографцките работи“ дел 2

Доаѓа време кога потребно е да се вратиме на основите, корените, почетоците, како и да сакате кажете. Знам, одамна ме немаше, работни обврски, проекти итн итн. Ова е дел од серијалот “За фотографцките работи“. Нешто што навистина ми се допаѓа на моменти е фактот што денес веќе просечен dslr е се повеќе достапен за широката маса, во смисла да може да си го дозволи да го поседува, од Канон па се до Пентакс ( да да сеуште постојат).

regular

Инстаграм Заедницата станува креативна со #myinstagramlogo

Овој хаштаг претставува начин за да ја споделите вашата креативност, да бидете „од корист“, и да станете познати на Инстаграм истовремено. Го составувате логото од разни предмети, но може да биде и имагинарно, да користите слики, итн.. вие одлучувате! Ако сте креативни, вашето време дојде!

@instagraphy.net_