Таг

пејсаж

regular

Фотки на неделата

 

Недела, генерално гледано ден за одмор, опуштање и прилично здодевен ден. Но, не за мене, ова е денот кога уживам, кога си гледам фотографии и размислувам што ако ? Ама нема што ако бидејќи не сум бил таму. Веќе завршува и втората недела во 2017, празниците скоро и да поминаа но сеуште трае тоа расположение. Овој пат имав прилично тешка задача да одберам фотографии, бидејќи секојдневно има се подобри и поинтересни фотографии. Но, не значи ако вашата фотка не се нашла во ова издание дека нема да се најде во наредното, следете не редовно, користете го нашиот хаштаг #instagraphytk и добивајте инспирација. Уживајте во мојот избор на фотки за оваа недела.

regular

Инстаграмџии: Падна и првиот снег за 2017

Долго очекуваниот снег започнува да го тресе Инстаграм со извонредни фотки, а исто така сме горди што овие фотки го носат токму и нашиот хаштаг. Многу од нас не ја сакаат зимата поради ниските температури, но моќта на зимските пејсажи се доволна причина барем малку да уживате во неа и да се опуштите.

regular

“За фотографцките работи“ дел 1

Малку доцнам со пишување на постови, бев отсутен, презафатен, обврски итн итн. Вака, од денес започнувам со мини серија со кратки совети и трикови насловена како “За фотографцките работи“ во која ќе се држам на неформален начин со цел да биде што е можно попријателска. Епа вака инспирација за денешнава тема ми беше едно прашање што ми го постави еден познаник, што успеал собрал малку пари и си купил солиден фотоапарат.

@instagraphy.net_