Таг

видео

regular

5 минутен туторијал како вашите фотографии да не изгледаат досадни

Постојат еден тон на лошо уредени фотографии на социјалните мрежи, па поради таа причина со вас ќе споделиме 5-минутно видео, упатство како вашите фотографии да не бидат досадни, ниту пак лоши, туку одлично средени фотографии на кои секој би им се восхитувал. 

regular

Уметност – Пролет во Шангај

Во срцето на кинеската метропола – Шангај, во чест на доаѓањето на пролетта, уметникот Мигел Шевалие креираше три магични цветни инсталации, сместени до  поранешната резиденција на претседателот Мао Це Тунг, плоштадот, тунелот и стаклените мостови во центарот каде се исполнети со виртуелни цветови во светли, живи и флуоресцентни бои.

regular

Интервју и промо на видео спот за новиот сингл од SPECTRUM

Оваа година имав голема голема среќа што запознав бенд како овие дечки. Се работи зa еден од поновите бендови од Скопје, кои денеска ни го преставуваат нивниот втор по ред видео спот, кој не смеете да го пропуштите!

regular

Amalgamation — дело на фотографот Микаел Рејно

Микаел Рејно е фотограф со потекло од Франција, и ги користи портретите на обични луѓе направени од американскиот фотограф Мајкл Јанг за да создаде интересна видео анимација.

regular

Креирајте прекрасни time-lapse видеа во Фотошоп

Креирањето на time-lapse видеа може да звучи како тешка задача, но всушност не е така. Во само неколку кратки чекори можете да добиете прилично импресивни резултати. Ако имате камера, леѓа и триножник, тогаш имате веќе фотографска опрема што е потребна.

@instagraphy.net_